7 pom pom decoration ideas / czyli 7 pomysłów na dekorację z wykorzystaniem pomponów

Wiosna, wiosna!
Czas planowania spotkań z przyjaciółmi na świeżym powietrzu: pikniki, grillowanie, itp. Oprócz oprawy kulinarnej spotkania warto pomysleć również o dekoracji. Łatwym i tanim sposobem (obok balonów, ale te postawmy na okazje urodzinowe) są pompony.
Naprawdę ich wykonanie jest proste, może trochę czasochłonne, jednak efekt gwarantowany! Mogą być one wykonane z papieru (krepy, bibuły) lub materiału (organzy, bawełny,włóczki).
Oto 7 propozycji na oryginalną dekorację.

1. Podstawowy pompon, wykonany z krepy. Jeśli macie ochotę na wielokolorowy, wyjaśnienie znajdziecie tutaj: http://www.designeverydayblog.com/how-to-make-paper-flowers/.

DIY flower pompom

2. Efektowny pompon z papieru tekturowego. Łatwy dla dzieci, jeśli rodzice przygotują taki szablon: http://craftandcreativity.com/blog/2013/04/09/honeycomb/
PicMonkey Collage
3. Pompon z wlóczki. Zajrzyjcie tu: http://www.adoremagazine.com/blog/2015/1/21/katy-thomas-pastel-haven.html i tu: http://blog.mrprintables.com/pom-pom-fruit.

pompoms

4. Pompon sklejane. W stylu boheme, wykonane z kolorowych okręgów (http://www.paigeandchris.com/2010/07/one-with-brooklyns-paper-globes.html) lub harmonijkowe (http://craftandcreativity.com/blog/2013/04/09/honeycomb/).

5. Pompony zszywane wg Pansy i Dahlia: http://www.flaxandtwine.com/2014/05/fabric-flower-tutorial/ i Freja http://pysselbolaget.se/2012/03/20/kalasdags-dekorationer/.

6. Pompony z organzy. Wyjaśnienie znajdziesz tu: http://laitfraisemag.fr/2013/12/diy-la-guirlande-girly Polecam, ponieważ autorka przedstawia jego wariant z piórkami, który spodoba się każdej dziewczynce.

7. Pompony z bibuły. To już wyższy poziom wtajemniczenia. Polecam Martha Stewart – jej pompony oddają dokładnie kształty kwiatów  : http://www.marthastewart.com/893987/how-make-crepe-paper-flowers#/332001.

Collage how to make flower pompom

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s